Garwolin

Górzno: pamięci Żołnierzy Niezłomnych

Region Pon. 01.03.2021 12:14:38
01
mar 2021

Złożenie kwiatów pod pomnikiem przed siedzibą władz samorządowych i Msza św. w intencji ojczyzny i żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, to główne punkty obchodów Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Górznie.


28 marca w kościele parafialnym w Górznie odprawiona została Eucharystia w intencji ojczyzny i żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, której przewodniczył proboszcz ks. prałat Jerzy Kalinka.

Po nabożeństwie delegacje samorządu gminy z wójtem Waldemarem Sabakiem i wiceprzewodniczącym RG Robertem Ochnio, radną powiatową Moniką Ochnio, urzędu gminy z sekretarz Katarzyną Ochnik, skarbnik Grażyną Szewczyk, placówek oświatowych, instytucji podległych i straży przemaszerowali pod pomnik zlokalizowany naprzeciwko siedziby władz samorządowych gminy, gdzie złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze.

W okolicznościowym przemówieniu wójt Sabak powiedział m.in., że Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest  wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji, za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych. W urzędzie gminy czynna jest wystawa poświęcona podziemiu niepodległościowemu 1944-1963.fot. UG Górzno
WJ/Garwolin/Js
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.