SARS-CoV-2

Informacje na temat szczepień na terenie powiatu węgrowskiego

Region Pt. 15.01.2021 09:04:00
15
sty 2021

Gdzie można zaszczepić się na terenie powiatu węgrowskiego? W jaki sposób dokonać rejestracji na szczepienie?15 stycznia ruszyła rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów, którzy ukończyli 80 lat. Od 22 stycznia rozpocznie się rejestracja kolejnej grupy – osób powyżej 70. roku życia. W kolejnych tygodniach szczepionka udostępniana będzie kolejnym grupom wiekowym i zawodowym.

Rejestracji na szczepienie można dokonać na trzy sposoby:
1. Dzwoniąc do wybranego punktu szczepień (wykaz z podziałem na gminy przedstawiamy poniżej).
2. Dzwoniąc na całodobową infolinię NFZ o numerze 989. Do zapisu potrzebny jest numer PESEL.
3. Elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na portalu pacjent.gov.pl (dla osób posiadających profil zaufany)Także od 15 stycznia dla osób w wieku 18-69 lat udostępniony zostanie specjalny formularz zgłoszenia chęci szczepienia. Osoba dokonująca zgłoszenia otrzyma informację e-mail o możliwości rejestracji na szczepienie, w momencie rozpoczęcia szczepienia odpowiedniej grupy wiekowej lub zawodowej.
Na gminy nałożono obowiązek zapewnienia transportu dla osób mających trudność z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień przeciwko COVID-19. Każda gminy wyznaczyła koordynatora, który udziela informacji na temat transportu oraz realizacji szczepień na terenie danej gminy. Niżej prezentujemy wykaz numerów kontaktowych.KG [MSz]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Karolina Górecka
+48.502710082

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.