Garwolin

Łaskarzew: ukradł kartę bankomatową i zapłacił za zakupy

Region Tue 23.02.2021 08:55:57
23
Feb 2021

Do Posterunku Policji w Łaskarzewie zgłosiła się 18-letnia kobieta, która zawiadomiła, że zagubiła telefon marki Iphone 6 oraz swój dowód osobisty, kartę bankomatową i pieniądze w kwocie kilkudziesięciu złotych.

- Jak wynikało ze zgłoszenia młodej kobiety, nieustalony dotąd sprawca tego samego dnia przywłaszczył sobie zagubione przedmioty i zapłacił za zakupy o wartości 30 zł kartą należącą do pokrzywdzonej. Policjanci ustalają, kto posłużył się kartą pokrzywdzonej- poinformowała sierż. sztab. Małgorzata Pychner, oficer prasowa KPP Garwolin.

- Przypominamy, że w takich sytuacjach niezwykle istotne jest szybkie działanie, które pozwoli na ochronę naszych danych. Gdy zastrzegamy zagubiony dowód osobisty, wyłączamy go z obiegu, chroniąc się przed wyłudzeniem. Dzięki temu nieuczciwy znalazca nie zaciągnie kredytu, posługując się zastrzeżonym dowodem. Podobnie powinniśmy postąpić z zagubioną kartą płatniczą. Jej zastrzeżenie spowoduje brak możliwości wykonania nią transakcji przez nieupoważnione do tego osoby- dodaje funkcjonariuszka.

inf. pras.
WJ/Garwolin [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.