Łuków

Łuków: bezpieczniej na przejazdach

Region Wt. 02.03.2021 07:57:56
02
mar 2021

Przy przejdzie kolejowym na ulicy Wiatraki w Łukowie pojawili się przedstawiciele spółki PKP PLK. To w tym miejscu odbyło się podsumowanie wielomilionowej inwestycji prowadzonej przez spółkę, której celem było poprawienie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo – drogowych.

Spotkanie przedstawicieli spółki PKP PLK z dziennikarzami odbyło się w miniony piątek 26 lutego. Głównym tematem było podsumowanie projektu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami - Etap I - część przejazdowa”, który spółka PKP PLK realizowała przy wsparciu środków unijnych. W ramach zadania zmodernizowano w całym kraju 182 przejazdy, w tym 16 na terenie województwa lubelskiego. W ramach tego projektu zmodernizowany został m.in. przejazd kolejowo – drogowy na ulicy Wiatraki w Łukowie. Modernizacja przejazdu polegała na wymianie nawierzchni, zamontowaniu rogatek oraz dodatkowej sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej ostrzegającej przed nadjeżdżającym pociągiem.

Projekt „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami - Etap I - część przejazdowa” był wart około 250 milionów złotych. Był współfinansowany ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w kwocie prawie 194 milionów złotych.

AKup [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.