Siemiatycze

Nowa siedziba Sanepidu

Region Pon. 13.09.2021 17:45:40
13
wrz 2021

W poniedziałek, 13 września w Siemiatyczach odbyło się oficjalne oddanie do użytku nowej siedziby Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej przy ulicy Kościuszki 35. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Siemiatyczach, Jadwiga Hackiewicz wyjaśniała, że Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Siemiatyczach przez wszystkie lata swojej działalności wielokrotnie zmieniała swoją siedzibę. W poprzednim miejscu, przy ul. Kilińskiego, odczuwalny był brak wystarczającej powierzchni biurowej w stosunku do liczby pracowników i wykonywanych zadań, zaś obecne lokum pozwala na zwiększenie komfortu i efektywności pracy na rzecz społeczeństwa.

- Jesteśmy pełni nadziei, że miejsce, w którym się dzisiaj spotykamy, pozwoli nam na wieloletnią realizację naszych zadań. - mówiła Jadwiga Hackiewicz dodając, że narastająca ilość zadań realizowanych przez Stację spowodowała, że powiększenie siedziby było konieczne.

- Rozważaliśmy możliwość rozbudowy budynku przy ul. Kilińskiego, kiedy na rynku nieruchomości pojawiła się oferta sprzedaży budynku przy ul. Kościuszki. Dzięki przychylności Wojewody Podlaskiego, Ministra Zdrowia oraz Ministra Finansów udało nam się pozyskać obecną nieruchomość za kwotę 1 551 500,00 zł. Po dokonaniu niezbędnych modernizacji, w tym utwardzeniu parkingu i adaptacji piwnic na archiwum i magazyn szczepionek, mamy do dyspozycji w pełni funkcjonalny budynek. Wartość całej inwestycji zamknęła się kwotą 1 676 500,00 zł. Zapewniamy Państwa, że to dobrze wydane środki, a miejsce to będzie służyć mieszkańcom powiatu.
Na uroczystości obecni byli JE Biskup Senior diecezji drohiczyńskiej – Antoni Dydycz, JE prawosławny Biskup Siemiatycki – Warsonofiusz wraz z przedstawicielami duchowieństwa obu wyznań, Główny Inspektor Sanitarny - Krzysztof Saczka, Poseł na Sejm RP Jarosław Zieliński, Senator RP - Jacek Bogucki; Wojewoda Podlaski - Bohdan Paszkowski; Starosta Powiatu Siemiatyckiego - Marek Bobel wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu - Henrykiem Boguszewskim i radnymi, Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Ewa Jakubowicz, Państwowi Powiatowi Inspektorzy Sanitarni z całego województwa, Wójtowie i Burmistrzowie z powiatu siemiatyckiego, przedstawiciele Służb Mundurowych, przedstawiciele SP ZOZ Siemiatycze.

Główny Inspektor Sanitarny, Krzysztof Saczka zwracał uwagę na rosnącą ilość zadań realizowanych przez Sanepid i wprowadzany w instytucji proces cyfryzacji. Dziękował pracownikom za ich zaangażowanie i pracę, która wraz z nadejściem pandemii stała się szczególnie odpowiedzialna, wymagająca i ważna.
Punktem kulminacyjnym spotkania było przecięcie wstęgi i poświęcenie obiektu, który następnie można było zwiedzić.

Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Siemiatyczach mieści się przy ulicy Kościuszki 35. Czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.05.ABol [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook