Bielsk Podlaski

Pomogli wyziębionej 83-latce

Region Wt. 09.02.2021 18:08:38
09
lut 2021

Bielscy dzielnicowi i pracownicy socjalni pomogli wyziębionej 83-latce, która mieszkała w bardzo trudnych warunkach. Kobieta miała już odmrożone dłonie. Natomiast dzień wcześniej, mundurowi zatroszczyli się o opał dla 94-latki mieszkającej samotnie. W okresie mrozów, hasło „pomagamy i chronimy” nabiera szczególnego znaczenia.

8 lutego bielscy dzielnicowi otrzymali informację o kobiecie, która może być zagrożona wychłodzeniem. Dzielnicowi wspólnie z pracownikami socjalnymi weszli do domu 83-latki. Okazało się, że piec jest zimny, a woda w wiadrze zamarznięta. Mundurowi ustalili, że seniorka nie ma żadnych bliskich i nikt jej nie pomaga. Policjanci zauważyli, że kobieta ma odmrożone dłonie, dlatego na miejsce wezwali załogę karetki pogotowia, która udzieliła jej pomocy. W międzyczasie mundurowi rozpalili kobiecie w piecu, aby ogrzać dom. Również w niedzielę policjanci otrzymali zgłoszenie o seniorce, która mieszka w trudnych warunkach. Na miejscu mundurowi zastali 94-latkę. W domu było chłodno, a w piecu ogień już gasł. Kobieta powiedziała funkcjonariuszom, że nie ma siły sama przynieść opału z podwórka. Policjanci bez wahania przynieśli do domu opał, aby kobieta miała czym palić przez kilka najbliższych dni. Ponadto, o opiekę nad kobietą poprosili najbliższych sąsiadów.
Policjanci codziennie pomagają osobom, które są narażone na wychłodzenie organizmu. Reagują na wszelkie sygnały o osobach, które przebywają w trudnych warunkach. Sprawdzają pustostany, odwiedzają osoby w trudnej sytuacji życiowej. Przypominamy, że wszelkie sygnały o osobach zagrożonych wychłodzeniem organizmu możemy zgłaszać na numer alarmowy 112, bądź za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Pamiętajmy, że jeden telefon może uratować komuś życie!
KPP Bielsk Podl.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Magda Szewczuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.