Garwolin

Powiat garwoliński: strażackie interwencje

Region Wt. 02.03.2021 11:03:00
02
mar 2021

Pożar budynku w Żabiance, podłogi i sadzy w kominie na Jagodzińskiej w Garwolinie, zderzenie drogowe na „siedemnastce”, plama oleju na jezdni, pomoc w dotarciu do punktów szczepień - to tylko niektóre interwencje strażaków, które miały miejsce w minionym tygodniu na terenie powiatu garwolińskiego.

23 lutego przed godziną 20:00 do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze drewnianego budynku jednorodzinnego w miejscowości Żabianka w gminie Trojanów. W momencie przybycia zastępów straży pożarnej, cały budynek objęty był pożarem. Wewnątrz znajdowała się jedna osoba, która została ewakuowana przez świadków zdarzenia i przekazana przybyłemu zespołowi ratownictwa medycznego, który następnie przetransportował osobę poszkodowaną do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się budynek. Następnie do wnętrza weszła rota zabezpieczona w aparaty ochrony dróg oddechowych, celem przeszukania obiektu. W trakcie tych działań ratownicy wynieśli butlę z gazem propan-butan, którą poddano chłodzeniu. Następnie przystąpiono do dogaszania oraz prac rozbiórkowych. W działaniach trwających prawie cztery godziny udziały brały dwa zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

Następnego dnia przed południem strażacy interweniowali podczas pożaru sadzy w kominie w budynku jednorodzinnym na ulicy Jagodzińskiej w Garwolinie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej okazało się, że w wyniku wysokiej temperatury przewodu kominowego zapaleniu uległa podłoga oraz futryna drzwi wewnętrznych. Strażacy podali prąd wody na paląca się podłogę oraz proszku gaśniczego do przewodu kominowego, a następnie strącili zalegającej sadzę przy użyciu wycioru. W akcji trwającej prawie dwie godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

O godz. 16:00 poinformowano straż, że w wyniku wysokiego stanu wód gruntowych w Sobolewie podtopiona została piwnica w budynku mieszkalnym. Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia i wypompowali wodę z zalanej piwnicy.

26 lutego przed godziną 9:00 wpłynęła informacja o zderzeniu drogowym na trasie S17, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Strażackie zastępy zabezpieczyły miejsce zdarzenia, udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a następnie przekazano ją przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto odłączono dopływ prądu w pojazdach i usunięto z drogi połamane elementy karoserii pojazdów. W działaniach trwających prawie dwie godziny udział brały trzy zastępy PSP oraz jeden zastęp z OSP.

27 lutego Przed godziną 21:00 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o plamie oleju na jezdni w miejscowości Krzywda. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz dokonaniu sorpcji plamy oleju z jezdni.

Ponadto w minionym tygodniu jednostki ochrony przeciwpożarowej zrealizowały 10 transportów osób na szczepienia przeciwko Covid-19.

Inf. pras.

WJ/Garwolin/DW
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.