Łuków

Powiat łukowski: pieniądze na drogi

Region Czw. 05.11.2020 16:53:00
05
lis 2020

Gminy Łuków i Trzebieszów oraz miasto Łuków i powiat łukowski, to samorządy, które na pewno otrzymają dofinansowanie z naboru uzupełniającego z tegorocznej edycji Funduszu Dróg Samorządowych. Lista inwestycji została właśnie zatwierdzona przez prezesa Rady Ministrów.

Do budżetu miasta trafią pieniądze na przebudowę ulicy Zaokręgiem. Powstanie nowa nawierzchnia i chodnik. Ulica zostanie też połączona z drugim odcinkiem tzw. małej obwodnicy Łukowa. Wysokość przyznanego dofinansowania to 276 tys. zł. Przetarg na realizację tej inwestycji już został ogłoszony, a 4 listopada odbyło się otwarcie ofert. Zgłosiło się pięć firm. Najtańsza oferta opiewa na niespełna 340 tys. zł. Najdroższa na blisko 600 tys. zł. O rozstrzygnięciu przetargu władze miasta mają wkrótce poinformować. Przebudowa ulicy Zaokręgiem ma rozpocząć się jeszcze w tym roku, a zakończyć w terminie do 6 sierpnia 2021 roku.

Powiat łukowski otrzymał dofinansowanie w wysokości 6 mln zł na przebudowę 7-kilometrowego odcinka drogi powiatowej w gminie Wola Mysłowska, łączącej miejscowości Kamień i Fiukówka. Gmina Łuków otrzymała 102 tys. zł jako dofinansowanie do zrealizowanej już inwestycji drogowej. Chodzi o drogę w Głąbkach. Gmina Trzebieszów zaś może liczyć na 461 tys. zł, które przeznaczy na przebudowę drogi w Trzebieszowie Drugim.


AKup [ja]

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.