Łuków

Powiat łukowski: szczepienia nauczycieli ruszają w sobotę

Region Pt. 12.02.2021 15:59:32
12
lut 2021

670 nauczycieli z przedszkoli, szkół podstawowych i szkół średnich z terenu powiatu łukowskiego zgłosiło chęć zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Stu pierwszych nauczycieli zostanie zaszczepionych w sobotę 13 lutego.

Nauczyciele z powiatu łukowskiego będą szczepieni w łukowskim szpitalu, który jest szpitalem węzłowym. Wszyscy będą zgłaszać się do punktu szczepień, który mieści się w budynku przychodni przy ul Rogalińskiego. Szczepienia nauczycieli z powiatu łukowskiego rozpoczną się w sobotę 13 lutego. Tego dnia zaszczepionych zostanie pierwsze 100 osób.

Od początku tego tygodnia nauczyciele mogli zgłaszać u dyrektorów placówek chęć zaszczepienia. Przypomnijmy, że na szczepionkę mogli zapisywać się nauczyciele przedszkoli, osoby zatrudnione na stanowiskach pomoc nauczyciela i pomoc wychowawcy, nauczyciele klas I - III szkół podstawowych, nauczyciele szkół i placówek specjalnych, nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu, pracownicy pedagogiczni poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz kadra kierownicza pedagogiczna szkół i placówek.

W późniejszym terminie, który zostanie ogłoszony na stronie www.gov.pl/szczepimysie, szczepieni będą: pracownicy administracyjni zatrudnieni w przedszkolu, innej formie wychowania przedszkolnego, szkole lub placówce działającej w systemie oświaty, osoby zatrudnione w regionalnej placówce opiekuńczo - terapeutycznej lub w interwencyjnym ośrodku preadopcyjnym oraz nauczyciele akademiccy oraz inne osoby prowadzące w uczelni zajęcia ze studentami lub doktorantami.

Do dziś, do 12 lutego w pięciu punktach szczepień prowadzonych przez łukowski szpital zaszczepiono w sumie 2 300 osób.

AKup/DW
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.