Biała Podlaska

Siła argumentów. Dyskusja o cenach wody

Region Wt. 06.04.2021 12:14:19
06
kwi 2021

Spółka Wod-Kan w Białej Podlaskiej wystąpiła do Wód Polskich z wnioskiem o uznanie podwyżki cen za wodę i ścieki dla gospodarstw domowych. Jak poinformował poseł Dariusz Stefaniuk, PGW Wody Polskie przysłało decyzję odmowną.

Poseł Dariusz Stefaniuk podczas konferencji prasowej przypomniał, jakie są obecne stawki za wodę w Białej Podlaskiej. – Obecna cena za wodę to 2,28 zł. Propozycja przekazana przez Wod-Kan to w pierwszym roku wzrost ceny o 45%, a docelowo w 2024 wyniosłaby 3,59 zł. – wyliczył parlamentarzysta i dodał, że – cena za ścieki obecnie to 4,26 zł, a docelowo miałaby wynosić 7,88 zł. Parlamentarzysta zwrócił się z zapytaniem do Wód Polskich o pismo przesłane przez bialską spółkę Wod-Kan wraz z uzasadnieniem proponowanych podwyżek. W odpowiedzi poseł Stefaniuk otrzymał pismo, którego treść prezentujemy TUTAJ

Do całej sytuacji odniósł się Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk. Podkreślił, że to nie spółka Wod-Kan ustala ceny tylko Wody Polskie. – Zgodnie z przepisami prawa, raz na trzy lata regulator ustala wysokość cen wody w danym samorządzie i robi to na podstawie kryteriów, jakim są koszty wydobycia, eksploatacji oraz dystrybucji – argumentował prezydent Michał Litwiniuk.

Całej wypowiedzi prezydenta Michała Litwiniuka można posłuchać  TUTAJ

/media/Micha-Litwiniuk.mp3.mpeg
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.