Siemiatycze

W Siemiatyczach odbyła się 10. Podlaska Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

Region Śr. 18.05.2022 17:00:13
18
maj 2022

„Jesteśmy Razem” - w Siemiatyczach nie są to puste słowa, ale hasło, które integruje mieszkańców i gości, dzieci, młodzież, dorosłych i wszystkich którzy zmagają się z niepełnosprawnościami. W środę, 18 maja po raz 10. w Siemiatyczach odbyła się Podlaska Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Jesteśmy razem”. Po dwóch latach przerwy związanej z pandemią wydarzenie wróciło pełną parą.

Na zaproszenie organizatorów tj. Zespołu Szkół Specjalnych w Siemiatyczach i Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem Oddziału Terenowego w Siemiatyczach, w spartakiadzie wzięli udział niepełnosprawni podopieczni placówek oświatowych z województwa podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego:

- Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II, Sokołów Podlaski,
- Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej Siedlce,
- Zespół Szkół Specjalnych, Biała Podlaska,
- Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczych, Białystok
- Szkoła Podstawowa Nr 46 Specjalna w Białymstoku,
- Ośrodek Szkolna Wychowawczy w Łosicach,
- Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II, Bielsk Podlaski,
- Stowarzyszenie Pomocy Szansa, WTZ Nr 3 w Dołubowie,
- Środowiskowy Dom Samopomocy, Nowe Litewniki,
- Warsztat Terapii Zajęciowej Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach,
- Szkoła Podstawowa Specjalna w Siemiatyczach,
- Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Siemiatyczach.

Tradycyjnie zawody sportowe poprzedził Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych. Do Marszu dołączyły dzieci z przedszkoli z miasta i z gminy Siemiatycze, włodarze, służby mundurowe i wolontariusze.

Podczas spartakiady przez kilka godzin uczestnicy mierzyli się z zadaniami przygotowanymi w hali widowiskowo-sportowej. Zorganizowano 12 stoisk, drużyny wykonywały dane konkurencje i przechodziły do kolejnych, były zadania z piłką, slalom, strzelanie z łuku, jazda trzykołowcem, należało też rozwiązać rebus dotyczący historii spartakiady. Na sali huczało i wrzało od emocji. Osoby niepełnosprawne nie były pozostawione same sobie, każda z drużyn mogła liczyć na wsparcie asystenta, wolontariusza ze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Siemiatyczach. Organizatorzy korzystając z wieloletniego doświadczenia bezbłędnie połączyli rywalizację sportową z pozytywnymi przeżyciami, a współzawodnictwo z zachowaniem zasad fair play z radosną zabawą.

Na koniec wydarzenia wszyscy uczestnicy otrzymali złote medale, a każda z drużyn dyplom i puchar. W tych zawodach wszyscy byli zwycięzcami.

Katolickie Radio Podlasie i portal podlasie24.pl objęły 10. Podlaską Spartakiadę Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Jesteśmy razem” patronatem medialnym.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.