17 medali dla zawodników KSW Łuków

Sport Śr. 04.10.2023 08:04:22
04
paź 2023

Podopieczni Zenona Pawlikowskiego z KSW Łuków mają za sobą bardzo udany występ na Poland Kickboxing Challenge. Z zawodów, które odbywały się w Sulejówku, przywieźli w sumie 17 medali, w tym sześć złotych, sześć srebrnych i pięć brązowych.

Zawody Poland Kickboxing Challenge 2023 w formułach pointfighting i kick light odbywały się w dniach 29 – 30 września w Sulejówku. Wystąpiło na nich 251 zawodników z 30 klubów. W turnieju bardzo dobrze spisali się podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego, reprezentujący sekcję kickboxingu KSW Łuków. Zdobyli aż 17 medali: sześć złotych, sześć srebrnych i pięć brązowych. Jak relacjonuje trener, wspaniały start zaliczył Jakub Oponowicz, aktualny mistrz Europy. Startując w formule pointfighting pokonał wszystkich rywali przed czasem przez przewagę techniczną. W tym roku Kuba nie przegrał żadnej walki ani w kraju, ani za granicą.

Nie zawiedli też aktualni mistrzowie Polski: Julia Kondracka, Konrad Zaniewicz i Nikodem Gurdziel, którzy wygrali w swoich kategoriach oraz Maksymilian Kondracki i Borys Kaczorowski, którzy również wywalczyli złote medale. Na uwagę zasługuje udany debiut 17-latniego Kacpra Rewersa, który po niezwykle zaciętych walkach wywalczył brązowy medal.