Awans Tura pomimo porażki w drugim meczu

Sport Czw. 13.04.2023 17:21:18
13
kwi 2023

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski podejmował u siebie TSK Roś Pisz. Mecz w ramach fazy play-off, 2.Ligi koszykarzy odbył się w środę, 12 kwietnia w hali przy ulicy Poniatowskiego. Było to spotkanie rewanżowe. W pierwszym meczu Żubry wygrały 79:88.

Pierwsze dwie minuty meczu nie zapowiadały tak słabego początku gospodarzy. Od stanu 4:2 gra KKS-u zaczęła się sypać. Drużyna z Pisza zaczęła budować sobie przewagę, kontrując niecelne próby rzutów za trzy. Miejscowi bardzo rzadko punktowali, nie potrafili nawet wykorzystywać „prezentów” w postaci rzutów osobistych. Nie dali rady trafić trzech z sześciu takich prób.

Drugą kwarta rozpoczęła się przy wyniku 10:21. Od zdobycia oczek zaczęli ją przyjezdni. Pavlo Bodnarenko popisał się dwójką, a chwilę potem to samo zrobił Jan Świtaj. TSK całkowicie zdominował parkiet w pierwszej połowie starcia. Na każde zdobyte dwa punkty Żubrów, goście odpowiadali podwójnie. W tej części meczu najbardziej wyróżniał się wcześniej wspomniany Świtaj, przy którego dorobku widniała liczba 11. Na przerwę drużyny schodziły przy stanie 22:42.

Po zmianie stron spotkanie nieco się wyrównało. W zespole Tura celnie rzucać zaczęli liderzy zespołu. Chociaż w ciągu trwania meczu urosła duża strata do rywali, nie było widać rezygnacji oraz braku chęci do gry. Koszykarze z Bielska cały czas walczyli o wygranie dwumeczu. Mimo przegrania kwarty czterema punktami, był to początek przebudzenia bielszczan.

Przy stanie 38:61 wszystko wydawało się być już przesądzone, jednak gospodarze zaskoczyli wszystkich widzów w hali przy Poniatowskiego. Punkty zaczęli odrabiać Marcin Marczuk oraz Łukasz Kuczyński. Miejscowi doskakiwali do gości i wyrywali im piłki. Twarda obrona pozwoliła zdobyć TSK zaledwie 10 oczek. Mecz skończył się wynikiem 65:71.

Pomimo słabego początku KKS Tur Basket Bielsk Podlaski zdołał odrobić część strat w ostatniej kwarcie i odnieść zwycięstwo w dwumeczu. Zawodnicy Tura zmierzą się w sobotę w Łodzi z miejscowym ŁKS Coolpack. Będzie to Duga Runda rozgrywek 2.Ligi koszykarzy.

Po meczu wypowiedział się trener zespołu z Bielska Podlaskiego Piotr Bakun.

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski vs TSK Roś Pisz 65:71 (10:21, 12:21, 16:19, 27:10)

KKS skład: 1.Piotr Bobka 0, 7.Bartłomiej Wróblewski 12, 9.Łukasz Kuczyński 22, 15.Szymon Urbański 0, 17.Mikołaj Krakowiak 4, 35.Aaron Weres 4, 77.Marcin Marczuk 19, 93.Pavel Karasevich 4