Łuków

Dni Łukowa 2022: sportowe zmagania najmłodszych łukowian

Sport Sob. 28.05.2022 22:55:52
28
maj 2022

Przedszkoliada to wydarzenie, które od kilku lat organizowane jest podczas święta miasta. Po dwóch latach przerwy wróciły Dni Łukowa i wróciły sportowe zmagania przedszkolaków i ich rodziców. Jak co roku do wspólnej zabawy zaprosili Dorota Puzio, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 i nauczyciel wychowania fizycznego z „Dwójki”, pomysłodawca imprezy, Mariusz Kiełczewski oraz Przedszkole Miejskie nr 3 na czele z dyrektor Renatą Wawerek. Na to zaproszenie odpowiedziało dwanaście łukowskich przedszkoli, które wystawiły drużyny składające się maksymalnie z 15 zawodników.

To co wyróżnia Przedszkoliadę to wspólny w niej udział dzieci, rodziców i wychowawców. W tym roku organizatorzy przygotowali sześć konkurencji. W dwóch konkurencjach: „Szybko i przez szarfę” oraz „Szybko i celnie” brały udział tylko dzieci. W pozostałych czterech uczestniczyli też rodzice. A były to: „Rodzinne żabki z piłką”, „Ubieramy się sami”, „Celny jak Lewandowski” i „Kujawiaczek z piłką”.
W przeprowadzeniu sportowych zmagań pomagali wolontariusze z „Dwójki”. Dołączyła też do nich jedna wolontariuszka ze szkoły w Zalesiu. Uczniowie Mariusza Kiełczewskiego poprowadzili też rozgrzewkę. Ich zadaniem była również prezentacja poszczególnych konkurencji.
Podczas Przedszkoliady można też było zajrzeć do Strefy Wodnej PUIK. Tam czekały wodne atrakcje oraz przepyszne napoje. Strefę przygotowali wspólnie pracownicy PUIK oraz Łukowskiego Ośrodka Kultury.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.