Dobry start sezonu Podlasia

Sport Wt. 08.08.2023 14:46:08
08
sie 2023

W niedzielę, 6 sierpnia Podlasie Biała Podlaska rozpoczęło sezon III ligi spotkaniem w Wiązownicy. Faworytem byli goście, co potwierdzili na murawie, ale gospodarze tanio skóry nie sprzedali.

Podopieczni Artura Renkowskiego bardzo szybko zdominowali grę. W 8. minucie Tomasz Andrzejuk oddał dwa strzały na bramkę. Pierwszy z nich, który uderzył głową tuż po rzucie rożnym został obroniony, jednak po chwili wykończył akcję otwierając wynik spotkania. Gospodarze próbowali odpowiedzieć tym samym, jednak Dymtro Sula uderzył w poprzeczkę. W kolejnych minutach aktywniejsi byli biało-zieloni, ale i gospodarze mieli swoje okazje. Z dystansu niewygodną piłkę dla bramkarza posłał Jakub Tabor. Nie stworzyła ona doświadczonemu Rafałowi Misztalowi większych kłopotów. Chwilę później Mateusz Wyjadłowski mógł podwyższyć prowadzenie, ale jego strzał z ostrego kąta minął lewy słupek bramki.

W 38. minucie było już 2:0 dla gości. Mateusz Podstolak po rzucie rożnym głową pewnie umieścił piłkę w siatce. Tuż przed przerwą ponownie Wyjadłowski groźnie uderzył, ale Mateusz Zając wyciągnął się jak struna i wybronił strzał. W drugiej części gry Podlasie cofnęło się. Gracze z Wiązownicy próbowali swych sił, ale bialczanie dobrze się ustawiali. W 76. minucie pani arbiter tego spotkania dopatrzyła się zagrania ręką w polu karnym. Do jedenastki podszedł Sula, który uderzył źle w sam środek i Misztal obronił jego strzał. W końcowych minutach Maciej Kurowski zmarnował swoją okazję w polu karnym, ale mimo to Podlasie dowiozło korzystny rezultat do końcowego gwizdka.

W kolejnym spotkaniu zawodnicy Podlasia ponownie na wyjeździe zmierzą się z Sokołem Sieniawa. Mecz zaplanowano na 12 sierpnia o godzinie 14:00.