Łuków

Łuków: ruszyły zapisy na Bieg Kolarski

Sport Wt. 30.03.2021 11:15:32
30
mar 2021

Rozpoczęły się zapisy na Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza. Pakiety startowe są dostępne na stronie www.biegkolarski.pl. Impreza ma przewidziany limit 300 uczestników i uczestniczek.

Czwarta edycja największej imprezy kolarskiej w regionie zaplanowana jest na 21 sierpnia. W informacji nadesłanej do nas przez Rowerowy Łuków, czytamy:
Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza na stałe wpisał się już kalendarz imprez kolarskich zarówno dla tych bardziej jak i mniej zaawansowanych miłośników dwóch kółek. Rywalizacja, tak jak w ubiegłych latach, będzie odbywała się na dobrze znanej 23 kilometrowej pętli, ze startem i metą w Woli Okrzejskiej. Uczestnicy będą mogli wybrać jedną z dwóch opcji – Amator o długości 46 km lub PRO o długości 92 km. Aby wystartować, trzeba mieć sprawny rower, kask oraz dokonać rejestracji wraz z opłatą wpisową na stronie www.biegkolarski.pl. W zależności od tego jakim rowerem dysponujemy, zostaniemy przydzieleni do kategorii „kolarzówka” lub „rower inny”.
Wspominając poprzednie edycje możemy być pewni, że na starcie nie zabraknie znakomitych zawodniczek i zawodników. Po drogach gminy Krzywda ścigali się do tej pory amatorscy medaliści Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym, przełajowym i torowym, medaliści Mistrzostw Świata i Europy, ultrakolarze oraz zawodnicy zagraniczni reprezentujący Rosję, Holandię i Ukrainę. Warto wspomnieć o niezwykle mocnej obsadzie w kategorii kobiet. Najlepsze przedstawicielki damskiego peletonu finiszowały razem z czołówką mężczyzn, a średnia prędkość z wyścigu osiągnęła 42 km/h.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoją formę do wzięcia udziału w zawodach. Impreza ma przewidziany łączny limit 300 uczestników i uczestniczek. Radzimy nie zwlekać zbyt długo z decyzją o starcie. W poprzednich latach wszystkie pakiety startowe rozeszły się na kilka tygodni przed wyścigiem.

Organizator: Rowerowy Łuków. Partnerzy: gmina Krzywda, powiat łukowski. Autorka plakatu: Magdalena Dylak.zdjęcia i informacja: Rowerowy Łuków

AKup/DW


www.biegkolarski.plwww.biegkolarski.pl
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.