Radzyń Podlaski

Niespodzianka w Wiązownicy

04
mar 2024

W niedzielę, 3 marca radzyńskie Orlęta rozgrywały swój pierwszy mecz ligowy w tym roku z KS Wiązownica. Gospodarze byli faworytem tego starcia, ale po zimowej przerwie przed spotkaniem było wiele znaków zapytania.

W spotkanie dobrze weszli goście, którzy już w 1. minucie mieli okazję na bramkę, ale kąt dla strzelca okazał się zbyt ostry. Chwilę później miała miejsce wrzutka z rzutu wolnego Piotra Zmorzyńskiego co spowodowało małe zamieszanie w polu karnym, po którym Jakub Szuta otworzył wynik meczu. W kolejnych minutach gra głównie toczyła się w środku pola. W 31. minucie Orlęta podwyższyły prowadzenie ponownie po stałym fragmencie gry. Po rzucie rożnym piłka przypadkowo trafiła w obrońcę gospodarzy Bartosza Markiewicza i wpadła do bramki. Na przerwę biało-zieloni schodzili z dwubramkową przewagą.

Po zmianie stron gospodarze próbowali odwrócić losy meczu i w 56. minucie Markiewicz odkupił swoje winy za gola samobójczego z pierwszej części gry i głową zdobył bramkę kontaktową. Radzynianie niemal natychmiast odpowiedzieli. Jakub Szczypek dobrze minął obrońców w polu karnym i pięknie uderzył w samo okienko bramki. Zapał graczy z Wiązownicy opadł, ale Orlęta cofnęły się i czekały na kontry. Po jednej z nich goście wywalczyli rzut rożny, po którym interweniował Mateusz Zając, ale wypuścił futbolówkę z rąk i nieszczęśliwie wpadła do bramki. W 90. minucie Borys Piotrowski, blokując strzał, zagrał ręką. Sędzia nie miał wątpliwości i gospodarze otrzymali rzut karny, ale strzał Patryka Serafina został obroniony i wynik już się nie zmienił. W perspektywie walki o utrzymanie są to bardzo ważne 3 punkty dla drużyny z Radzynia Podlaskiego.

W następnej kolejce Orlęta w derbowym starciu podejmą u siebie Podlasie Biała Podlaska. Spotkanie zaplanowano na sobotę, 9 marca o godzinie 15:00.

III Liga, grupa IV
19.kolejka
KS Wiązownica – Orlęta Radzyń Podlaski 1:4 (0:2)

Bramki: Markiewicz 56 - Szuta 3, Markiewicz 31 (samobójcza), Szczypek 59, Zając 74 (samobójcza)

Wiązownica: Zając – Cieśla, Wójcik (46 Omuru), Markiewicz (70 Mazur), Tabor, Kasia, Serafin, Tonia (85 Bacza), Janiczak (78 Ożóg), Kordas, Rak (78 Buńko).

Orlęta: Bartnik – Duchnowski, Chyła, Kotko, Cassio (76 Piotrowski), Szczypek (83 Obroślak), Zmorzyński, Pawluczuk (90 Majbański), Rycaj, Mamis (76 Koszel), Szuta (83 Kuźma).