Olimpijczyk Łuków wicemistrzem Wojewódzkiej Ligi Juniorów

Sport Czw. 08.12.2022 18:14:54
08
gru 2022

Ośmioro zawodników Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej wystartowało w Ogólnopolskim Turnieju Nadziei Olimpijskich w podnoszeniu ciężarów. Podopieczni Roberta Dołęgi przywieźli z zawodów medale i tytuł wicemistrzów województwa lubelskiego.

Ogólnopolski Turniej Nadziei Olimpijskich w podnoszeniu ciężarów odbył się w pierwszy grudniowy weekend w Biłgoraju. Wzięło w nim udział 41 kobiet i 55 mężczyzn. Indywidualnie w turnieju najlepiej zaprezentował się Błażej Borkowski, który zwyciężył w kategorii do 61 kg, a w klasyfikacji OPEN młodzików wywalczył drugie miejsce.

Równocześnie z turniejem odbyła się też ostatnia runda Wojewódzkiej Ligi Juniorów, gdzie łukowianie wywalczyli srebrny medal i tytuł wicemistrzów województwa lubelskiego. Ligę wygrał Agros Zamość, a na trzecim miejscu uplasowała się Wisła Puławy.

W całych rozgrywkach ligi (4 rundy) w zespole Olimpijczyka wystąpili: Julia Linkiewicz, Andżelika Młynarczyk, Oliwia Markiewicz, Patrycja Domańska, Błażej Borkowski, Piotr Zachoszcz, Krzysztof Majek i Kacper Nowosielski.

zdjęcia i informacja: Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej