Osiem medali dla zawodników KSW Łuków

Sport Wt. 16.04.2024 10:40:20
16
kwi 2024

Osiem medali, w tym trzy złote, trzy srebrne i dwa brązowe zdobyli w miniony weekend podopieczni Zenona Pawlikowskiego z KSW Łuków. Wywalczyli je podczas Mistrzostw Polski w Kickboxingu, które rozgrywane były w Będzinie.

Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Seniorów, Juniorów i Kadetów odbywały się w dniach 12-14 kwietnia w Będzinie. Patronował im Polski Związek Kickboxingu. W zawodach rywalizowało ponad 1000 zawodników. W turnieju wystartowało 12 podopiecznych trenera Zenona Pawlikowskiego reprezentujących KSW Łuków. Spisali się znakomicie. Zdobyli 8 medali w tym 3 złote, 3 srebrne i 2 brązowe. W klasyfikacji drużynowej w kategorii kadetów w formule kick light łukowianie zajęli trzecie miejsce na 95 startujących klubów.

Mistrzami kraju zostali Dominika Kondracka, Jakub Oponowicz i Bartosz Daniluk. Srebrne medale wywalczyli Róża Zaniewicz, Kalina Zalewska i Maciej Oponowicz, a brązowe - Sebastian Czerski i Maksymilian Kondracki. Poza strefą medalową tym razem znaleźli się Julia Kondracka, Borys Kaczorowski, Marcin Jandik i Mikołaj Prusinowski. Walki odbywały się równocześnie na sześciu planszach i stały na bardzo wysokim poziomie.

Trener Zenon Pawlikowski tak podsumowuje występ swoich podopiecznych: „W dotychczasowej historii polskiego kickboxingu to był największy ze względu na ilość startujących krajowy turniej. Nasz start zaliczamy do bardzo udanych. Zdobyliśmy aż 8 medali. Stoczyliśmy ponad 30 walk. Wszystkie pojedynki były bardzo emocjonujące”.
Wyjazd na mistrzostwa wspierany był przez burmistrza Łukowa w ramach realizacji zadania publicznego.

informacja i zdjęcia: KSW Łuków