Pewne zwycięstwo Podlasia

Sport Śr. 25.10.2023 16:05:37
25
paź 2023

Podlasie w sobotę, 21 października podejmowało u siebie beniaminka ligi Karpaty Krosno. Biało-zieloni posiadają na ten moment najlepszą linię obrony w lidze, z kolei goście najgorszą ofensywę. Faworyt tego spotkania był oczywisty.

Piłkarze Artura Renkowskiego dość szybko postawili sprawę jasno, gdyż już od 8. minuty prowadzili po główce z rzutu rożnego Mateusza Podstolaka. Gospodarze szli za ciosem w 27. minucie jeden z piłkarzy Podlasia, wygrał ważny pojedynek na skrzydle, dograł w pole karne, a tam z woleja uderzył Maciej Orzechowski i było już 2:0. Gra nieco się uspokoiła i goście zdobyli kontaktową bramkę autorstwa Francka Djoulou. Gracze z Krosna walczyli o chociaż remis do szatni, a dostali kolejne trafienie głową z rzutu rożnego. Tym razem na listę strzelców wpisał się Szymon Kamiński.

Po zmianie stron Kacper Jakóbczyk wygrał pojedynek ze stoperami przed polem karny i uderzył zabójczo precyzyjnie przy prawym słupku. Goście odpowiedzieli strzałem w poprzeczkę, ale do końca meczu już dobrych okazji na gola brakowało. Zwycięstwo Podlasia oznacza awans na 4. miejsce w tabeli i stratę tylko 3 punktów do lidera.

Następne spotkanie Podlasie rozegra na wyjeździe z Wiślanymi Jaśkowice. Mecz zapowiada się na bardzo wyrównany. Rozgrywki zaplanowano na sobotę, 28 października na godzinę 12:00.