Pierwsze punkty Orląt

Sport Pon. 14.08.2023 09:48:07
14
sie 2023

Znajdujący się w nie najlepszej formie zawodnicy Orląt, w 2. kolejce gier podejmowali u siebie KS Wiązownicę. Goście również nie są w dobrej dyspozycji i obie drużyny traktowały ten mecz jako szansę na przełamanie.

Już od pierwszych minut zarysowała się delikatna przewaga gości, jednak nie mieli siły przebicia, by wedrzeć się w pole karne. Z czasem ich ataki stawały się coraz groźniejsze, a wtedy dość niespodziewanie bramkę zdobyli gospodarze. W 26. minucie rajd lewą stroną przeprowadził Patryk Szymala, strzelił w pole karne, bramkarz odbił piłkę, ale wprost pod nogi wbiegającego Denisa Ostrovskiego, który trafił do pustej bramki. Mimo tej bramki obraz gry nie zmienił się. Wciąż goście prowadzili to spotkanie. A w 42. minucie tylko to potwierdzili. Sebastian Rak wykorzystał nieuwagę obrońców i zdobył bramkę głową.

Po zmianie stron, tempo gry spadło, ale wciąż to piłkarze z Wiązownicy byli lepsi. Zdobyli nawet bramkę autorstwa Dymytra Sula, ale sędzia w tej sytuacji odgwizdał spalonego. Biało-zieloni mieli okazję po akcji Karola Rycaja i Artura Balickiego, lecz ten drugi w kluczowym momencie niecelnie uderzył. W końcówce spotkania niewiele się działo i drużyny podzieliły się punktami.

Kolejne spotkanie Orląt to ciężki mecz derbowy w Białej Podlaskiej z Podlasiem. Mecz zaplanowano na sobotę 19 sierpnia o godzinie 19:57.