Pierwsze spotkanie i pierwsza porażka Orląt

Sport Wt. 08.08.2023 12:17:22
08
sie 2023

W sobotę, 5 sierpnia zmagania rozpoczęła III liga, grupa IV. Kibice z Radzynia mogli oczekiwać, że po letniej przerwie ich ulubieńcy oddzielą poprzedni sezon grubą kreską. W pierwszym starciu Orlęta zmierzyły się w Świdniku z miejscową Avią. Przeciwnik z lubelskiego do łatwych nie należy, ale w poprzednich latach radzynianie mieli na niego sposób.

Już od pierwszych minut nikt nie miał wątpliwości, która drużyna jest stroną przewodnią. W zespole gospodarzy bardzo aktywny był debiutant, a jednocześnie największa gwiazda drużyny Patryk Małecki. Były zawodnik Wisły Kraków. Wraz z innym nowym nabytkiem — Adrianem Paluchowskim mieli stanowić o sile ataku świdniczan, o czym boleśnie przekonali się zawodnicy radzyńskich Orląt. W 34. minucie wrzutkę Wojciecha Kalinowskiego z prawej strony wykończył w polu karnym Adrian Paluchowski. Do przerwy było 1:0.

Po zmianie stron w 46. minucie padła niemal bliźniacza bramka do tej z pierwszej połowy. Ponownie w roli egzekutora wystąpił Paluchowski. Goście zdawali się być bezradni wobec dobrze zgranej drużyny ze Świdnika. Niespełna 10 minut później żółto-niebiescy mieli stały fragment gry sprzed pola karnego, który precyzyjnie na bramkę zamienił Małecki. W 66. minucie niemal tysiąc kibiców zgromadzonych na stadionie mogło oklaskiwać kolejną bramkę Paluchowskiego tym razem po rzucie różnym. Tym samym były zawodnik m.in. Pogoni Siedlce zdobył hat trick w swoim debiucie. Avia mogła wygrać wyżej, jednak ostatecznie spotkanie zakończyło się okazałym zwycięstwem gospodarzy.

Następne spotkanie Orlęta zagrają u siebie z KS Wiązownica. Początek spotkania w sobotę 12 sierpnia o 17:00.