Pochodząca z Łukowa Agata Czajka Mistrzynią Polski U16 w wieloskoku!

Sport Śr. 04.10.2023 09:06:15
04
paź 2023

Pochodząca z Łukowa Agata Czajka, trenująca na co dzień w KS AZS AWF Warszawa, została właśnie mistrzynią Polski U16 w wieloskoku. Złoto wywalczyła podczas zawodów, które odbywały się w Słubicach. Agata trenuje i wygrywa, a jej celem jest udział w Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles.

Mistrzostwa Polski U16 Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego odbywały się pod koniec września w Słubicach. Wystartowała na nich Agata Czajka, młoda lekkoatletka, która pochodzi z Łukowa. W wieloskoku pokonała w rywalizacji 20 zawodniczek i sięgnęła po złoty medal. To jej kolejny sukces w tym roku. W maju została mistrzynią stolicy w biegu na dystansie 100 m podczas Mistrzostw Warszawy U16. Ponadto przygotowując się do Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce we wrześniu uplasowała się na najwyższym miejscu na podium w biegu na dystansie 300 m w międzywojewódzkich mistrzostwach U16 rozgrywanych w Olsztynie.

Agatą jest zawodniczką KS AZS AWF Warszawa, ale nie zapomina o mieście, w którym się urodziła. Razem ze swoją mamą, Agnieszką Mańko – Czajka często przyjeżdża do dziadków do Łukowa. Wtedy też trenuje. Ostatnio nad zalewem Zimna Woda. Agata chce trenować i zdobywać medale, jak jej mama. A jej celem jest udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich już za pięć lat, w 2028 roku, w Los Angeles. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.