Podlasie Biała Podlaska przedłuża serię bez porażek

Sport Wt. 14.11.2023 18:03:10
14
lis 2023

W niedzielę, 12 listopada bialczanie pojechali do Chełma na mecz z Chełmianką. Podlasie Biała Podlaska jest niepokonane od 7 spotkań i piłkarze właśnie tego klubu byli faworytem starcia.

Podlasie bardzo dobrze rozpoczęło spotkanie. Już w 13. minucie Mateusz Wyjadłowski rozpoczął kontrę, w polu karnym piłkę otrzymał Marcin Pigiel i otworzył wyniku meczu. Chełmianka miała niewiele okazji do wyrównania, a sama gra przeniosła się w okolice koła środkowego. Jednocześnie goście mieli wszystko pod kontrolą. Tuż przed zejściem do szatni Wyjadłowski pokonał bramkarza z rzutu wolnego.

Bramka do szatni przybiła gospodarzy, którzy po przerwie nie byli w stanie nawiązać równej walki z przeciwnikiem. Przez pierwszy kwadrans drugiej połowy biało-zieloni mieli dużo świetnych okazji na gola, ale strzały Krzysztofa Salaka czy Macieja Orzechowskiego zostały wybite z linii bramkowej. Z kolei Wyjadłowski był w sytuacji sam na sam, ale chybił. W 60. minucie, swoją drugą bramkę w tym spotkaniu strzelił Pigiel wykorzystując podanie Salaka. Po tej bramce Podlasie odpuściło, co stworzyło okazję dla gospodarzy na bramkę honorową. Co też zrobił Bartłomiej Korbecki mocnym strzałem zza pola karnego, umieścił piłkę pod poprzeczką. Do końca spotkania niewiele się już działo, goście nie stracili kontroli nad tym meczem nawet na moment.

W następnej kolejce Podlasie podejmie u siebie w szlagierze kolejki Avię Świdnik. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 18 listopada o godz. 16:00.