Podlasie pokonuje spadkowicza

Sport Pon. 06.11.2023 10:40:01
06
lis 2023

W sobotę, 4 listopada w Białej Podlaskiej doszło do meczu na szczycie. Podlasie gościło spadkowicza z II ligi Garbarnię Kraków. Obie ekipy znajdują się w czołówce tabeli i mecz miał wagę 6 punktów.

Podlasie ma patent na grę w meczach z trudnymi rywalami, ale takiego początku spotkania prawdopodobnie nie zakładali nawet najwięksi optymiści. Już w 1. minucie Kacper Jakóbczyk zdobył otwierającą bramkę. 5 minut później było już 2:0, a to dzięki Mateuszowi Wyjadłowskiemu, który doskonale nawinął obrońcę w polu karnym i uderzył precyzyjnie. Podlasie nieco zwolniło tempo gry, przez to Garbarnia zaczęła tworzyć sytuacje. Goście pierwszą dobrą okazję na gola mieli po rzucie wolnym, który wykonał Michał Klec, lecz Rafał Misztal doskonale sobie poradził. W kolejnych minutach w słupek uderzył Feliks Grzybowski. Gospodarze też mieli swoje sytuacje, ale znajdujący się ostatnio w dobrej formie Wyjadłowski trafił w boczną siatkę.

Druga część gry to kontrola na boisku Podlasia. Mimo to zawodnicy Artura Renkowskiego nie stworzyli zbyt dużo groźnych sytuacji, a trzecia bramka padła dość przypadkowo, w zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Dawid Kamiński, który jak się później miało okazać, zdobył ostatniego gola w tym meczu. Brązowo-biali nie mieli zbyt dużo okazji na bramkę honorową, najlepsza z nich w wykonaniu Kleca minęła bramkę.

To zwycięstwo daje awans Podlasiu na 4 miejsce ze stratą 5 punktów do lidera Wieczystej Kraków. Dodatkowo drużyna z Białej Podlaskiej to wciąż najlepsza defensywa ligi. Jako jedyna ekipa w lidze liczbę straconych goli mają jednocyfrową (9).

Następny mecz Podlasie rozegra na wyjeździe z Chełmianką Chełm, spotkanie zaplanowano na niedzielę 12 listopada o 13:00.