Podlasie zrobiło swoje na start rundy

Sport Pon. 04.03.2024 11:48:14
04
mar 2024

Podlasie Biała Podlaska rundę wiosenną rozpoczęło u siebie sobotnim spotkaniem z Sokołem Sieniawa. Drużyna z dołu tabeli była wygodnym rywalem dla biało-zielonych na start zmagań ligowych w tym roku, ale nie obyło się bez problemów.

W pierwszym fragmencie meczu akcje szły z obu stron, ale to gospodarze stopniowo przejmowali inicjatywę. W 19. minucie Mateusz Orzechowski uderzył w poprzeczkę. Chwilę później było blisko gola samobójczego w zespole gości, ale ostatecznie futbolówka znów trafiła w poprzeczkę. W 27. minucie pod drugim polem karnym Dmytro Avdieiev sfaulował Jana Mroza. Do rzutu karnego podszedł najlepszy strzelec klubu Sebastian Kwaczreliszwili i zdobył 12. bramkę w tym sezonie. Nie zmieniła ona obrazu gry i Podlasie szybko wzięło się do odrabiania wyniku. Blisko był Sebastian Krawczyk po rzucie rożnym, ale zabrakło mu parę centymetrów do szczęścia. W 36. minucie Mateusz Wyjadłowski będąc z lewej strony, zszedł do środka i strzelił zza pola nie do obrony dla Bartosza Siryka. Chwilę później mocno głową uderzył Damian Lepiarz, jednak bramkarz zdołał obronić. Mniej szczęścia miał w 44. minucie, kiedy po rzucie rożnym w zamieszaniu piłka trafiła w słupek, a następnie dobił ją Szymon Kamiński.

W drugiej części gry przewaga bialczan jeszcze bardziej się zarysowała. Okazje bramkowe gospodarze generowali co chwilę, ale brakowało im skuteczności. W 72. minucie Jarosław Kosieradzki miał czystą sytuację w polu karnym, ale fatalnie przestrzelił. Pomimo dużej przewagi na murawie Podlasie prowadziło tylko jedną bramką. Goście w ostatnim kwadransie gry ruszyli do ataku z nadzieją na choćby remis, ale w 90. minucie złudzeń pozbawił ich Marcin Pigiel, który po podaniu Kosieradzkiego podwyższył na 3:1. I tak też zakończyło się to spotkanie, była to w pełni zasłużona wygrana gospodarzy.

W sobotę, 9 marca Podlasie Biała Podlaska w derbowym starciu zmierzy się na wyjeździe z Orlętami Radzyń Podlaski.