Sport Śr. 13.09.2023 09:45:46
13
wrz 2023

W sobotę, 9 września w Białej Podlaskiej byliśmy świadkami piłkarskiego święta. Naszpikowana gwiazdami drużyna Wieczystej Kraków sprowadziła na stadion komplet publiczności. Żółto-czarni przyjechali po pewne 3 punkty z uwagi na spadek formy Podlasia.

Od początku spotkania było widać, że goście nie będą mieli łatwo w tym spotkaniu, pomimo że w typowy dla siebie sposób Wieczysta zdominowała plac gry. Tak gospodarze bardzo dobrze się ustawiali i jeszcze groźniej kontratakowali. Długo w spotkaniu brakowało klarownych sytuacji, aż tuż przed przerwą Jacek Góralski sfaulował przed polem karnym Jarosława Kosieradzkiego. Strzał z rzutu wolnego trafił w mur, po czym sędzia dopatrzył się zagrania ręki i wskazał na rzut karny, który niezbyt pewnie, ale co najważniejsze skutecznie wykonał Marcin Pigiel.

Po zmianie stron, tym razem pod drugą bramką Mateusz Podstolak, doprowadził do rzutu karnego, a na bramkę zamienił go Manuel Torres, pomimo że Rafał Misztal wyczuł intencje strzelca. W kolejnych minutach mecz wszedł na najwyższy poziom, gdzie obie drużyny atakowały i pokazały się z jak najlepszej strony. W 68. minucie dobrą akcję drużynową na jeden kontakt wykorzystał Krzysztof Salak. Gospodarze długo nie cieszyli się z prowadzenia, bo 4 minuty później Christoph Knasmullner uderzył do siatki tuż zza szesnastki. To nie było ostatnie słowo biało-zielonych. W 77. minucie Jarosław Kosieradzki uderzył na krótki słupek zza pola, czym doprowadził trybuny do ekstazy. Ten stan utrzymał się do końcowego gwizdka, ponieważ wynik się już nie zmienił. I to nieco sensacyjne zwycięstwo bialczan stało się faktem.

W następnej kolejce Podlasie zmierzy się na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ. Spotkanie odbędzie się 16 września o 17:00.

7. kolejka

Podlasie Biała Podlaska – Wieczysta Kraków 3:2 (1:0)

Bramki: Pigiel 45+ (k), Salak 68, Kosieradzki 77 – Torres 57 (k), Knasmullner 72.

Podlasie: Misztal – Salak, Kapuściński, Podstolak, Avdieiev, Wyjadłowski (59 Kurowski), Kamiński, Orzechowski, Pigiel, Jakóbczyk (79 Pacek), Kosieradzki.

Wieczysta: Letkiewicz – Asmelash (63 Bąk), Faworow, Rygiel, Pietrzak, Danielak (46 Żivec), Góralski, Łysiak (81 Fidziukiewicz), Bargiel (63 Knasmullner), Torres (81 Kiedrowicz), Jankowski.