Remis w Starachowicach

Sport Pon. 16.10.2023 17:19:00
16
paź 2023

W sobotę, 14 października beniaminek ligi Star Starachowice podejmował u siebie Podlasie Biała Podlaska. Podopieczni Artura Renkowskiego są ekspertami od spotkań, w których nie są faworytem, stąd liczyli na pozytywny wynik na wyjeździe.

Zawodnicy Podlasia w ostatnich dwóch kolejkach pokonywali bezpośrednich rywali w tabeli kolejno Siarkę Tarnobrzeg i Czarnych Połaniec. Star z kolei przebojem wdarł się do III ligi. Drużyna gra zdecydowanie w ataku i bardzo skutecznie w obronie – ma tylko 9 straconych goli po 12. kolejkach.

Sobotnie spotkanie lepiej zaczęli gospodarze, generowali dużo sytuacji bramkowych i dość szybko, bo już w 12. minucie Przemysław Śliwiński wykorzystał wrzutkę w pole karne i zmieścił piłkę w okienku bramki. Podlasie swoją okazję miało po strzale Damiana Lepiarza, ale Paweł Lipiec tego dnia był pewnym punktem swojej drużyny i obronił uderzenie.

Po zmianie stron karta się odwróciła i to goście przejęli inicjatywę, ale w 69. minucie Miłosz Pacek otrzymał drugą żółtą kartkę i biało-zieloni kończyli mecz w 10. Pomimo tego w niespełna 10 minut, później akcję przeprowadzili Mateusz Wyjadłowski oraz Marcin Pigiel, a jej efektem było dośrodkowanie w pole karne. Tam czekał Szymon Kamiński, który głową zdobył gola na remis. Gospodarze rzucili się do ataku i byli naprawdę blisko szczęścia, jednak Mateusz Zając trafił w poprzeczkę. Trochę szczęśliwie, ale Podlasie wywozi z trudnego terenu punkt.

W następnej kolejce Podlasie zmierzy się u siebie z innym beniaminkiem - Karpaty Krosno. Początek meczu w sobotę, 21 października o godzinie 17:00.