Biała Podlaska

Ryszard Rybicki patronem łomaskiego stadionu

Sport Niedz. 06.11.2022 15:18:24
06
lis 2022

Zawodnik MKS Podlasie i wieloletni trener Niwy Łomazy został patronem Gminnego Stadionu w Łomazach. W uroczystości odsłonięcia pamiątkowej tablicy uczestniczyła rodzina, przedstawiciele władz gminnych oraz kibice.

6 listopada oficjalnie odsłonięto tablicę pamiątkową na Gminnym Stadionie im. Ryszarda Rybickiego w Łomazach. Stadion, który niedawno przeszedł gruntowną przebudowę, dziś jest spełnieniem marzeń zawodników oraz trenera Niwy Łomazy. Decyzją Rady Gminy obiekt nosi imię Ryszarda Rybickiego, który jako zawodnik występował w barwach kilku klubów piłkarskich tj.: Stoczniowiec Gdańsk, Sparta Biała Podlaska, Stal Kraśnik, Orlęta Łuków, Podlasie Biała Podlaska, Krzna Biała Podlaska. W historii zapisał się jako jeden z najlepszych piłkarzy lat 60-tych w Białej Podlaskiej. Po zakończeniu kariery przez wiele lat pracował jako trener drużyn młodzieżowych i seniorów w klubie GLKSiT Niwa w Łomazach. Wieloletni działacz sportowy związany ze środowiskiem piłkarskim OZPN w Białej Podlaskiej. W latach 90-tych pełnił funkcję kierownika reprezentacji województwa bialskopodlaskiego im. Kuchara, Michałowicza i Deyny. W latach 1988-1990 członek zarządu BOZPN.

W oficjalnym odsłonięciu pamiątkowej tablicy uczestniczyła rodzina śp. Ryszarda Rybickiego, przedstawiciele władz samorządowych, klubu Niwa Łomazy, a także kibice. Radiu Podlasie opowiedzieli m.in. jaki był śp. Ryszard Rybicki, a także jak zmienił się stadion po ostatniej przebudowie.Przy okazji odbył się mecz pomiędzy Niwą Łomazy a Twierdzą Kobylany.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.