Sukces piłkarek ręcznych z klubu "Sprint" w Ulanie - Majoracie

Sport Pon. 18.09.2023 09:46:41
18
wrz 2023

Uczniowski Klub Sportowy „Sprint” w Ulanie – Majoracie uczestniczył 16 września w Biłgoraju w Międzywojewódzkim Turnieju Piłki Ręcznej w kategorii młodziczka ( 2010 i młodsze ). Organizatorem turnieju był Akademicki Związek Sportowy.

Turniej finansowany był ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zawodniczki Klubu Sportowego "Sprint" zagrały bardzo ambitnie i osiągnęły rewelacyjny wynik. Na pięć rozegranych spotkań wygrały cztery. Pokonały MKS Lublin ( 10 : 4 ), UKS „Bursa” Puławy ( 10 : 5 ), MKS Biłgoraj ( 11 : 5 ), zremisowały w czasie podstawowym z MKS „Grochovią” Warszawa ( 7 : 7 ) następnie po serii rzutów karnych odniosły zwycięstwo w meczu z Warszawą. Uległy jedynie drużynie KMKS Kraśnik. Ostatecznie zawodniczki „Sprintu” zajęły drugie miejsce w Turnieju.

Srebrna drużyna „Sprintu” wystąpiła w składzie: Pola Bielecka, Aleksandra Rola, Julia Gajda, Emilia Piekarska, Lena Klębowska, Gabriela Tomaszewska, Lena Chojnacka, Maja Jurkowska, Jagoda Próchniewicz, Katarzyna Roguska, Barbara Lipińska, trener: Wiesław Zienkiewicz.

Zawodniczki otrzymały pamiątkowe medale, koszulki okolicznościowe oraz puchar za osiągnięte miejsce. Wielkie brawa i gratulacje dla zawodniczek !!!