Sześć medali dla sztangistów z Olimpijczyka Łuków

Sport Wt. 19.03.2024 10:20:30
19
mar 2024

Sztangiści z Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Rady Wojewódzkiej Ludowych Zespołów Sportowych w podnoszeniu ciężarów. Podopieczni Roberta Dołęgi zdobyli na zawodach sześć medali.

Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Rady Wojewódzkiej Ludowych Zespołów Sportowych w podnoszeniu ciężarów odbyły się w weekend 16 i 17 marca w Biłgoraju. Połączono je z drugą rundą Eco Harpoon Recykling Lubelskiej Ligi Juniorów. W imprezie wzięło udział w sumie 99 sportowców w kategoriach wiekowych do 15 i 17 lat oraz powyżej 17 lat. Byli wśród nich sztangiści z Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej.

Jak informuje nas trener łukowskich sztangistów, jego podopieczni zdobyli na zawodach w sumie sześć medali. Wśród kobiet powyżej 17 lat udany występ zaliczyła Julia Linkiewicz, która zwyciężyła w kategorii wagowej do 59 kg i zajęła wysokie trzecie miejsce w kategorii OPEN. Złoty medal w kat. 45 kg zdobyła Oliwia Markiewicz. Alicja Górka i Julia Ognik wywalczyły brązowe medale.

Wśród chłopców Błażej Borkowski został mistrzem w kat. 67 kg i z nowymi rekordami życiowymi w rwaniu, podrzucie i dwuboju (105/3130/235) zajął drugie miejsce w kategorii OPEN do 17 lat. W kat. do 81 złoty medal wywalczył Piotr Zachoszcz, który również pobił swoje "życiówki". Poza wymienionymi zawodnikami Filip Królikowski i Kacper Nowosielski w swoich kategoriach wagowych zajęli 4 miejsca.

Po dwóch rundach w lidze Eco Harpoon Recykling Lubelska Liga Juniorów prowadzi Olimpijczyk Łuków z wynikiem 3247 pkt.

informacja i zdjęcia: Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej