Sztangiści z Łukowa na zawodach w Małaszewiczach

Sport Wt. 10.10.2023 08:11:45
10
paź 2023

Złote i brązowe medale przywieźli do domu zawodnicy Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej, którzy brali udział w kwalifikacjach Strefy C Południowo - Wschodniej do Mistrzostw Polski Młodzików oraz w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Terespol w podnoszeniu ciężarów. Zawody odbywały się w miniony weekend w Małaszewiczach.

Jak informuje nas trener łukowskich sztangistów Robert Dołęga, w zawodach o Puchar Wójta Gminy Terespol w kategorii kobiet najlepszą zawodniczką okazała się czterokrotna medalistka mistrzostw Polski Julia Linkiewicz. Piotr Zachoszcz w grupie junior młodszy zajął wysokie, trzecie miejsce. W imprezie wystąpiła jeszcze Oliwia Markiewicz i Kacper Nowosielski, którzy zajęli kolejno czwarte i piąte miejsce.

Podczas zawodów młodzicy z trzech województw rywalizowali o awans do Mistrzostw Polski Młodzików, które w dniach 20 – 22 października odbędą się w Biłgoraju. Z Olimpijczyka Łuków wystartowało czworo zawodników, którzy wywalczyli jeden złoty i trzy brązowe medale. Złoto zdobył Rafał Łobejko w kategorii +96 kg z wynikiem 179 kg. Brązowe krążki trafiły do Amelii Śledź - kategoria 59 kg, wynik 69 kg, Filipa Królikowskiego - kategoria 67 kg, wynik 139 kg i Krystiana Śledzia - kategoria 61 kg, wynik 165 kg.

informacja i zdjęcia: Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej