Tur Basket wypada z gry

Sport Pt. 21.04.2023 14:42:30
21
kwi 2023

W środę, 19 kwietnia, KKS Tur Basket Bielsk Podlaski podejmował u siebie ŁKS Coolpack Łódź. Mecz w ramach 2.Ligi koszykówki mężczyzn był spotkaniem rewanżowym II Rundy fazy play-off. Pierwsze starcie wygrała drużyna z Łodzi. Aby przedłużyć swoje szanse na dalszą grę, Żubry musiały wygrać z faworytem.

Spotkanie rozpoczęło się od wyjścia na prowadzenie drużyny gości. Łodzianie dzięki świetnej skuteczności Bartosza Wróbla oraz agresywnej grze wygrywali już 7:15. Koszykarze Tura zdołali zaraz potem odrobić jeszcze kilka oczek, jednak cała kwarta zakończyła się wynikiem 16:25.

W następnej odsłonie gra gospodarzy nie poprawiła się. Cały czas byli nieskuteczni pod koszem oraz popełniali proste błędy. Zawodnicy Coolpacku wykorzystywali to bardzo dobrze. Powiększali swoją przewagę oraz ryzykowali rzutami z linii 6,75 metra. Ryzyko się opłaciło, ponieważ na przerwę schodzili z piętnastoma punktami przewagi.

Druga połowa rozpoczęła się przy stanie 34:49. W ekipie z Bielska nastąpiło małe przebudzenie. Miejscowi bardzo szybko zaczęli odrabiać stratę. Trzy celne rzuty za trzy punkty Marczuka i Kuczyńskiego pozwoliły osiągnąć wynik 51:54. ŁKS w końcowych minutach odzyskał swoją skuteczność, ale ostateczny wynik był jeszcze sprawą otwartą. Przed decydującą partią na tablicy punktowej widniało 56:64.

W ostatniej odsłonie gospodarze zbliżali się do osiągnięcia remisu kilka razy. Udało się to zrobić w połowie kwarty przy wyniku 73:73 dzięki skutecznej grze Marcina Marczuka. Wówczas gra się wyrównała. Żubry wyszły nawet na prowadzenie po „trójce” Łukasza Kuczyńskiego, jednak dziesięć sekund później tym samym odpowiedział Jacek Gwardrecki. W końcówce minimalnie lepszy był zespół gości i to oni cieszyli się z wygranej 83:87.

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski był blisko przedłużania swoich zmagań w fazie play-off. Bielszczanie odpadają po zaciętym meczu i tym samym kończą sezon 2022/2023.

Po meczu trener Żubrów Piotr Bakun podsumował krótko zarówno ostatnie spotkanie Tura jak i cały miniony sezon.

Tur Basket Bielsk Podlaski - ŁKS Coolpack Łódź 83:87
(16:25, 18:24, 22:15, 27:23).

Tur Basket skład: Marcin Marczuk 21, Łukasz Kuczyński 18, Bartłomiej Wróblewski 12, Aaron Weres 10, Paweł Karasiewicz 8, Mikołaj Krakowiak 7, Piotr Bobka 6, Szymon Urbański 1, Jakub Grigoruk.