Turniej mini piłki ręcznej dzieci

Sport Pt. 29.09.2023 11:32:59
29
wrz 2023

Uczniowski Klub Sportowy „Sprint” w Ulanie –Majoracie organizował w dniach 23-24 wrześniawe współpracy z Zespołem Szkół w Ulanie-Majoracie, Turniej Mini Piłki Ręcznej Dzieci. Honorowy patronat nad imprezą sprawował Wójt Gminy Ulan-Majorat Jarosław Koczkodaj. Turniej skierowany był do dziewcząt i chłopców klas V –tych.

W pierwszym dniu turnieju rywalizowali chłopcy a w drugim dziewczęta. W turnieju występowały drużyny z dwóch województw: lubelskiego i mazowieckiego. Gminę Ulan-Majorat reprezentował UKS „Sprint” w Ulanie-Majoracie, ponadto z powiatu radzyńskiego wystąpiła jeszcze drużyna SP w Żabikowie.

- Nasze zawodniczki i zawodnicy dzielnie rywalizowali z większymi i bardziej doświadczonymi ośrodkami piłki ręcznej. W bezpośredniej rywalizacji mieli możliwość porównania swoich umiejętności technicznych i taktycznych na boisku z MKS Lublin, KMKS Kraśnik, UKS „Jedynka” Łuków, MKS „Pogoń” Siedlce, UKS „Olimpia” Biała Podlaska i SP Żabików. W turnieju uczestniczyło 12 drużyn 73 / dz. / + 60 / chł. / = 133 osób.

Wyłoniono najlepszych zawodników/ zawodniczki z poszczególnych drużyn. W kategorii dziewcząt tytuł najlepszej zawodniczki turnieju przyznano Dominice Czarneckiej z UKS „Sprint” Ulan-Majorat, najlepszą bramkarką została Aleksandra Wrzosek z MKS „Pogoń „ Siedlce, królową strzelców zastała Tosia Wysokińska z UKS „Sprint” Ulan-Majorat
W kategorii chłopców tytuł najlepszego zawodnika turnieju przyznano Michałowi Poterzez MKS „Pogoń” Siedlce. Najlepszym bramkarzem został Dominik Tchórzewski z UKS „Sprint„ Ulan-Majorat a królem strzelców został Staś Kandora z UKS „Olimpia” Biała Podlaska.

W dwudniowym turnieju odbyło się 30 spotkań. Każda z drużyn rozegrała po 5 meczy. Rzucono wspólnie 645 bramek a łączny czas gry to 15 godzin.
Najlepszymi drużynami w kategorii dziewcząt i chłopców zostały drużyny MKS „Pogoń” Siedlce. Drużyna UKS „Sprint” w kategorii dziewcząt zajęła II miejsce, natomiast w kategorii chłopców III miejsce.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy, pamiątkowe medale, koszulki okolicznościowe oraz ciepły posiłek.