Udany początek nowego sezonu łukowskich pływaków

Sport Śr. 11.10.2023 09:59:20
11
paź 2023

Po ponad dwumiesięcznej przerwie do rywalizacji na pływackich torach wrócili zawodnicy MKS „Delfinek” Łuków. Pierwszy raz w nowym sezonie zaprezentowali się na zawodach w Garwolinie, gdzie zdobyli łącznie 10 medali. Ponadto dwójka młodych pływaków, Kaja Przeździak i Alex Cattelan, okazali się najlepsi wśród wszystkich 10-letnich zawodników.

XI Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Garwolin odbywały się w minioną niedzielę, 8 października. Wzięło w nich udział w sumie 246 zawodników i zawodniczek z 21 klubów. Łukowski MKS „Delfinek” reprezentowało 15 zawodników, którzy na swoim pierwszym powakacyjnym starcie zdobyli w sumie 10 medali.

Kaja Przeździak wywalczyła pierwsze miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym i drugie miejsce na 50 metrów stylem dowolnym. Alex Cattelan zajął pierwsze miejsce na 50 metrów stylem klasycznym i trzecie miejsce na 50 metrów stylem dowolnym. Anna Celińska wywalczyła pierwsze miejsce na 50 metrów stylem klasycznym i drugie miejsce na 50 metrów stylem dowolnym. Igor Suchodolski zajął trzecie miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym. Dariusz Krzęcio również zajął trzecie miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym. Anna Lipińska także była trzecia na dystansie 50 metrów stylem motylkowym. Natomiast Ryszard Zarzycki zajął pierwsze miejsce na 100 metrów stylem zmiennym.

Tuż za podium, poprawiając swoje najlepsze czasy, znaleźli się: Joanna Kołodziejczyk, Małgorzata Markiewicz, Iga Gajo, Nikola Pleskaczuk, Marta Konieczna, Andrzej Prokop, Mateusz Prokop i Arkadiusz Krzęcio.

Po zsumowaniu punktów FINA z dwóch konkurencji wśród zawodniczek w wieku 10 lat najlepsza okazała się Kaja Przeździak, a najlepszym 10-letnim zawodnikiem - Alex Cattelan. W nagrodę oboje otrzymali pamiątkowe statuetki.

Gratulujemy młodym zawodnikom MKS „Delfinek” Łuków tak udanego startu w nowym sezonie i czekamy na kolejne sukcesy.