Ulan-Majorat: Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców

Sport Pt. 27.10.2023 11:11:38
27
paź 2023

Uczniowski Klub Sportowy „Sprint” w Ulanie –Majoracie organizował w dniach 21-22 października na obiektach i we współpracy z Zespołem Szkół w Ulanie-Majoracie Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. Turniej skierowany był do dziewcząt i chłopców klas VII-VIII.

W pierwszym dniu turnieju rywalizowali chłopcy, a w drugim dziewczęta. Wrywalizacji udział wzięły drużyny z województwa: lubelskiego. Gminę Ulan-Majorat oraz Powiat Radzyński reprezentował UKS „Sprint” w Ulanie-Majoracie. W bezpośredniej rywalizacji zawodnicy z Ulana-Majoratu mieli możliwość porównania swoich umiejętności technicznych i taktycznych na boisku z UKS „Gimnazjum 16” Lublin, UKS „Jedynka” Łuków, MKS Biłgoraj, UKS „Olimpia” Biała Podlaska, UKS „Bursa” Puławy, SPR „Łukovia” Łuków. W turnieju uczestniczyło 10 drużyn 72 dziewcząt i 43 chłopców.

Wyłoniono najlepszych zawodników i zawodniczki z poszczególnych drużyn. W kategorii dziewcząt tytuł najlepszej zawodniczki turnieju przyznano Milenie Królik z SPR „Łukovia” Łuków, najlepszą bramkarką została Weronika Izdebska z UKS „Sprint” Ulan-Majorat, a królową strzelców zastała Hanna Muszyńska z SPR „Łukovia” Łuków.

W kategorii chłopców tytuł najlepszego zawodnika turnieju przyznano Wiktorowi Surmie z UKS „Gimnazjum 16” Lublin, najlepszym bramkarzem został Szymon Górski z UKS „Sprint” Ulan-Majorat, a królem strzelców został Adrian Szczygielski z UKS „Sprint” Ulan-Majorat.

W dwudniowym turnieju rozegrano 20 spotkań, każda z drużyn rozegrała po 4 mecze, rzucono wspólnie 426 bramek, a łączny czas gry wyniósł 12 godzin.

Najlepszą drużyną w kategorii chłopców została drużyna UKS „Gimnazjum 16” Lublin. Natomiast w kategorii dziewcząt zwyciężyła drużyna SPR „Łukovia” Łuków. Drużyna UKS „Sprint” Ulan-Majorat w kategorii chłopców zajęła III i IV miejsce, natomiast w kategorii dziewcząt II miejsce. Młodziczki „Sprintu” zajmując II miejsce w turnieju zremisowały z UKS „Jedynka” Łuków oraz pokonały zespoły UKS „Bursa” Puławy, UKS „Olimpia” Biała Podlaska i MKS Biłgoraj. Uległy jedynie drużynie SPR „Łukovia” Łuków. Srebrny zespół „Sprintu” wystąpił w następującym składzie: Marta Chilimoniuk, Aleksandra Cichosz, Weronika Izdebska, Julia Łazuga, Pola Bielecka, Lena Klębowska, Emilia Piekarska, Julia Gajda, Justyna Chojnowska, Aleksandra Rola, Gabriela Tomaszewska, Maja Jurkowska, Barbara Lipińska, Jagoda Próchniewicz, Katarzyna Roguska, Lena Chojnacka.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy, pamiątkowe medale, koszulki okolicznościowe oraz ciepły posiłek.

Honorowy patronat nad imprezą sprawował Wójt Gminy Ulan-Majorat Jarosław Koczkodaj.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.