Zakończenie sezonu w Mińsku Mazowieckim

Sport Pon. 03.04.2023 16:02:37
03
kwi 2023

Koszykarze z Mińska Mazowieckiego w ostatnim meczu tego sezonu w ramach 2.Ligi Koszykarzy podejmowali u siebie Kolejarza Radom. Mecz odbył się 2 kwietnia, w hali przy ulicy Kopernika. Superis UKS Probasket Mińsk Mazowiecki utrzymał się w lidze, jednak nie dał rady awansować do strefy play-off.

Probasket pierwszy wyszedł na prowadzenie po punktach Krzysztofa Grudnia. Bardzo szybko jednak goście doprowadzili rezultat na 2:7. W późniejszej fazie mecz się wyrównał. Dobrze zaprezentował się Rafał Król. Grający trener rzucił celnie dwa razy z linii 6,75 metra, oraz był wzmocnieniem w każdym elemencie gry swojego zespołu. Pod koniec mińszczanie wypracowali sobie nieznaczną przewagę. Wynik prezentował się 21:18.

Druga kwarta była podobnie wyrównana. Gospodarze zaczęli od wypracowania małej przewagi. Gra jednak bardzo szybko przeskoczyła na punkt za punkt. Za sprawą Macieja Parszewskiego, Kolejarz w końcówce wyrównał stan spotkania i na przerwę koszykarze schodzili przy remisie 40:40.

Po zmianie stron zawodnicy z Mińska nie odzyskali już prowadzenia. Radom powoli budował przewagę i nie oddał jej już nawet na moment. Za sprawą celnych rzutów osobistych trafionych przez Kacpra Słupa UKS zbliżył się jeszcze do przyjezdnych na dwa punkty w końcówce. Chwilę potem, jednak Parszewski ustawił wynik przed ostatnią odsłoną na 57:61.

W ostatniej kwarcie koszykarze Probasketu zdołali ponownie doprowadzić do remisu na tablicy wyników 66:66. Błyskawicznie na to odpowiedział Bartłomiej Karolak, który oddał celny rzut za trzy punkty. Zaraz potem przy zdobyciu dwóch oczek faulowany był Artem Sideluk. Środkowy trafił jeszcze z rzutu wolnego doprowadzając do stanu 66:72. Cały mecz zakończył się rezultatem 79:89.

Koszykarze z Mińska przegrali w ostatnim dla siebie meczu sezonu 2.Ligi Koszykarzy. Uczniowie utrzymują się w lidze i zapowiadają walkę w następnym sezonie.

Superis UKS Probasket Mińsk Mazowiecki vs Kolejarz Basket Radom 79:89
(21:18, 19:22, 17:21, 22:28)

Probasket skład: 0. Jakub Zabłocki 8, 2. Krzysztof Grudzień 17, 5. Igor Muszyński 6, 6. Rafał Król 11, 23. Kacper Skup 10, 32. Filip Wicik 4, 34. Sebastian Okoła 13, 50. Jan Lipiński 10.