Zawodnicy Olimpijczyka Łuków na zawodach w Zamościu

Sport Czw. 03.03.2022 11:30:38
03
mar 2022

Pięcioro zawodników Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej wzięło udział w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w podnoszeniu ciężarów w Zamościu. Dwie podopieczne Roberta Dołęgi wywalczyły złoto i brąz.

W zawodach, które odbywały się 25 i 26 lutego, wzięło udział 57 zawodników i 49 zawodniczek. Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej reprezentowało pięcioro zawodników: Oliwia Markiewicz, Patrycja Domańska, Krzysztof Majek, Kacper Nowosielski i Kacper Lasecki.

Jak informuje trener Robert Dołęga tym razem lepiej zaprezentowały się panie. Oliwia Markiewicz w najlżejszej kategorii wagowej do 45 kg nie miała sobie równych. Patrycja Domańska zaś wywalczyła brąz w kategorii wagowej do 55 kg. Krzysztof Majek był szósty w kategorii wagowej 81 kg, a tuż za nim uplasował się Kacper Nowosielski. Kacper Lasecki zajął piąte miejsce w kategorii do 89 kg.

Podczas zawodów odbył się także „pierwszy krok w podnoszeniu ciężarów”, czyli zawody rozgrywane na technikę. W nich po raz pierwszy wystąpił młodziutki, 12-letni Pawełek Młynarczyk. Dodatkowo odbyła się także klasyfikacja do Wojewódzkiej Ligi Juniorów, w której po 1 rundzie Olimpijczyk zajmuje 4 miejsce.

zdjęcia i informacja: Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej