Zawodniczki ze Stoczka Łukowskiego na mistrzostwach sumo

Sport Śr. 17.03.2021 11:51:13
17
mar 2021

Julia Pracz i Gabriela Lewandowska, zawodniczki GKS Armaty Stoczek Łukowski, wzięły udział w Mistrzostwach Polski juniorek i seniorek w sumo. Julia przywiozła z zawodów brązowy medal.

Mistrzostwa Polski juniorek i seniorek w sumo odbyły się w miniony weekend 13 i 14 marca w Ropczycach koło Dębicy. Klub ze Stoczka Łukowskiego reprezentowały na zawodach Julia Pracz i Gabriela Lewandowska. Na co dzień nie trenują tej dyscypliny, ale ich trener Ryszard Wałachowski postanowił skorzystać z możliwości udziału w imprezie sportowej. Chodziło o rywalizację i podtrzymanie formy.

W Mistrzostwach Polski juniorek Julia Pracz zdobyła brązowy medal w kat 55 kg, a jej koleżanka Gabrysia Lewandowska zajęła 7 miejsce. Po zakończonej rywalizacji juniorek obie wystartowały w Mistrzostwach Polski seniorek, gdzie obie w swojej kategorii 55 kg zajęły 5 miejsce.